Googlede Ara

Asker Ailelerine Maaş mı Bağlanacak? - Kimler Başvurabilecek? - Kaç Para Verilecek?

asker ailelerine maaş mı bağlanacak, asker maaşı almak için hangi şartlar aranacak, asker maaşı kaç para, asker ailelerine maaş mı verilecek, asker maaşı alabilmek için ne gerekiyorBaşbakannın açıkladığı Asker Ailelerine maaş tasarısında sona geliniyor. Asker ailelerin maaş alabileceği tasarının son aşamasına gelindi peki bu süreç nasıl işleyecek. Aileler bu maaşı nasıl alacak, maaşı alabilmek için hangi şartlar aranacak, kimler bu maaştan yararlanabilcek. İşte tüm bu soruların cevabı haberimizde.

ASKER AİLELERİNE MAAŞ MÜJDESİ

Oğlu veya eşi askerde olduğu için geçimini sağlamakta zorlanan aileler, "Muhtaç Asker Ailelerine Yardım" programına başvurarak aylık 250 TL maaş almaya hak kazanacak. - Bu durumda olan aileler, yaşadıkları il veya ilçenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na dilekçeyle başvurabilecek.

KİMLER BAŞVURABİLECEK

- Askerlik görevini yapan kişi bekar ise anne veya babasının, evli ise eşinin ilgili mercilere başvurması gerekiyor.

- Başvuru yapılırken ailenin gelir durumunu gösterir belge, dilekçe sahibinin nüfus kağıdı, evliyse evlilik cüzdanı ve askerdeki kişiye ait askerlik belgesi de bulundurulması zorunlu olacak.

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in bizzat takip ettiği projeden yararlanmak için başvuran aile sayısının 60 bin civarında olduğu belirtildi.

- Geçen hafta Meclis Genel Kurulu'ndaki torba yasa görüşmelerinde konuşan Şahin yardımın 'bedelli askerlik' çerçevesinde toplanan 2 milyar 230 milyon liralık kaynaktan karşılanacağını ifade etti.

- Aile Bakanlığı'nın bu başvurulara ilişkin araştırmasında 35 bin aileye vize çıktı. Diğer 25 bin başvurunun incelemesinin ise tamamlanmak üzere olduğu belirtildi.

ÖDEMELER PTT KART'LA

- Aylık 250 TL maaş ödenecek ailelerin bir bölümünün işlemlerine başlandığı, diğer ödemelerin ise ağustos ayının ilk yarısına kadar yetiştirileceği öğrenildi.

- Muhtaç asker ailesine yapılacak aylık 250 TL'lik maaş ödemesi, askerlik süresince devam edecek ve iki ayda bir toplam 500 TL verilecek. Ödemelerin PTT Kart, sistemiyle yapılacağı da öğrenildi.

Kaynak: [Akşam Gazetesi]

Kategori: , , , , ,

0 yorum